Inici Organització Cartipàs Entitats, institucions i organismes

Cartipàs 2015-2019

 

Entitats, institucions i organismes

Ens associatius
Organismes autònoms
Societats
Consorcis
Patronats i Fundacions
Òrgans complementaris
Representació en Consells Escolars
Altres representacions

Última actualització: 20-02-2018    Veure les modificacions

ENS ASSOCIATIUS

Mancomunitat Intermunicipal del Gironès
1. Marta Madrenas i Mir
2. Narcís Sastre i Fulcarà
3. Eduard Berloso i Ferrer
4. Glòria Plana i Yanes

Mancomunitat Urbanística Girona-Vilablareix-Salt
1. Marta Madrenas i Mir
2. Joan Alcalà i Quiñones
3. Maria Àngels Planas i Crous

ORGANISMES AUTÒNOMS

Patronat Municipal Call de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas Gironès
2. Glòria Plana i Yanes
3. Eduard Berloso i Ferrer
4. Maria Mercè Roca i Perich
5. Jordi Barris i Duran
6. Joaquim Rodríguez Vidal
7. Manuel Vázquez Rodríguez
8. Concepció Veray Cama

Organisme Autònom Local d'Educació Musical de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
VICEPRESIDENTA:
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Cristóbal Sànchez i Torreblanca
3. Eva Palau i Gil
4. Miquel Poch i Clara
5. Marc Daunis i Fabregó
6. Joaquim Rodríguez Vidal
7. Manuel Vázquez Rodríguez
8. Concepció Veray Cama 

SOCIETATS

TRARGISA
Societat mercantil, amb capital íntegrament públic que pertany a diverses corporacions locals.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Maria Àngels Planas i Crous
3. Narcís Sastre i Fulcarà
4. Eva Palau i Gil
5. Cristòbal Sánchez Torreblanca

Iniciatives i Projectes Municipals, SA 
Societat mercantil de capital íntegrament públic.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Maria Àngels Planas i Crous
2. Narcís Sastre i Fulcarà
3. Sílvia Paneque i Sureda
4. Eduard Berloso i Ferrer
5. Miquel Poch i Clara
6. Laia Pèlach i Saget
7. Cristòbal Sánchez Torreblanca
8. Miriam Pujola Romero
9. Concepció Veray Cama

Vivendes de Girona, SA (atorgament condició entitat urbanística especial)
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Eva Palau i Gil
3. Narcís Sastre Fulcarà

Societat mixta SERMUNEGI, SA
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Narcís Sastre i Fulcarà
3. Cristòbal Sánchez Torreblanca

Transports Municipals del Gironès, SA 
Empresa mixta.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Joan Alcalà i Quiñones
2. Maria Àngels Planas i Crous
3. Narcís Sastre i Fulcarà
4. Eduard Berloso Ferrer

Aigües de Girona, Salt i Sarrià de Ter, SA 
Empresa mixta.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso Ferrer

Cementiri de Girona, SA 
Empresa mixta.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Narcís Sastre Fulcarà
 

CONSORCIS

Consorci Centre d’Acolliment i Serveis Socials La Sopa
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
VICEPRESIDENTA: Eva Palau i Gil
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Martí Terés i Bonet
3. Josep Manel Barbero i García
4. Sílvia Paneque Sureda
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Normalització Lingüística de Catalunya
Carles Ribas i Gironès

Vies Verdes
Narcís Sastre i Fulcarà

Localret
Maria Àngels Planas i Crous

Les Gavarres
Narcís Sastre i Fulcarà

Consorci del Ter
Narcís Sastre i Fulcaràs

Consorci dels Transport Públic de l'Àrea de Girona
1. Joan Alcalà i Quiñones
2. Narcís Sastre i Fulcarà

Consorci Transversal, Xarxa d'activitats Culturals (CTAX)
Carles Ribas i Gironès

Consorci d'Arts Escèniques de Salt - Girona
1. Carles Ribas i Gironès
2. Glòria Plana i Yanes

PATRONATS I FUNDACIONS

Patronat de la Fundació "Rafael Masó"
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas i Gironès
2. Glòria Plana i Yanes
REPRESENTANTS DELS GRUPS MUNICIPALS:
1. Eva Palau i Gil
2. Maria Mercè Roca i Perich
3. Ester Costa i Fita
4. Manuel Martín Vertedor
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Patronat de la Fundació  "Auditori Palau de Congressos"
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Glòria Plana i Yanes
2. Carles Ribas i Gironès
REPRESENTANTS DELS GRUPS MUNICIPALS:
1. Maria Àngels Planas i Crous
2. Miquel Poch i Clara
3. Lluc Salellas i Vilar
4. Sílvia Paneque Sureda
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Patronat Fundació Museu del Cinema - Col·lecció Tomàs Mallol
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas i Gironès
2. Eva Palau i Gil
REPRESENTANTS DELS GRUPS MUNICIPALS:
1. Glòria Plana i Yanes
2. Maria Mercè Roca i Perich
3. Lluc Salellas i Vilar
4. Joaquim Rodríguez Vidal
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Fundació Privada "Joan Bruguera"
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Eva Palau Gil

Fundació Fira de Girona
MEMBRES DEL PATRONAT FUNDACIÓ FIRA DE GIRONA:
Marta Madrenas i Mir
Glòria Plana i Yanes
Maria Àngels Planas i Crous
Cristòbal Sánchez Torreblanca

Patronat Catalunya Món
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir

Fundació Privada "Girona, Universitat i Futur"
Marta Madrenas i Mir

Fundació Privada "Prudenci Bertrana"
1. Marta Madrenas i Mir
2. Carles Ribas i Gironès

Fundació Privada “Carles Pi i Sunyer, d’Estudis Locals i Autonòmics”
Carles Ribas i Gironès

Fundació Casa de Cultura de Girona
Carles Ribas i Gironès

Fons Català de Cooperació al Desenvolupament
Cristobal Sánchez Torreblanca

Fundació Parc Científic i Tecnològic
1. Marta Madrenas i Mir
2. Maria Àngels Planas i Crous

Fundació Fita
Marta Madrenas i Mir

Fundació Teatre Lliure
Carles Ribas i Gironès

Patronat Turisme Costa Brava Girona, SA
Marta Madrenas i Mir

Fundació INFORM. Fundació Privada "Institut per a la Formació de Joves Vers l'Administració d'Empreses"
Joaquim Rodríguez Vidal

ÒRGANS COMPLEMENTARIS

Consell Municipal d'Educació de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor d'Educació:
1. Cristóbal Sànchez i Torreblanca
2. Eduard Berloso i Ferrer
3. Pere Albertí i Serra
4. Maria Mercè Roca i Perich
5. Laia Pèlach i Saget
6. Joaquim Rodríguez Vidal
7. Manuel Vázquez Rodríguez
8. Concepció Veray Cama

Consell Municipal de la Gent Gran
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Serveis Socials: Eva Palau i Gil
Regidor d'Educació:
1. Sílvia Paneque Sureda
2. Martí Terés i Bonet
3. Ester Costa i Fita
4. Elisabeth Riera Alemany
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Taula de Mobilitat
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Joan Alcalà i Quiñones
Narcís Sastre i Fulcarà
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Miquel Poch i Clara
3. Josep López i Jovani
4. Manuel Martín Vertedor
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Consell Municipal de Solidaritat i Cooperació
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Cooperació: Cristòbal Sánchez Torreblanca
1.
2. Martí Terés i Bonet
3. Laia Pèlach i Saget
4. Sílvia Paneque i Sureda
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Consell Econòmic i Social de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Glòria Plana i Yanes
2. Eduard Berloso i Ferrer
3. Carles Ribas i Gironès
4. Miquel Poch i Clara
5. Toni Granados i Aguilera
6. Sílvia Paneque i Sureda
7. Miriam Pujola Romero
8. Concepció Veray Cama

Comissió de seguiment per a l’ús de la llengua catalana
Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas Gironès
2. Maria Mercè Roca i Perich
3. Lluc Salellas Vilar
4. Joaquim Rodríguez Vidal
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Consell Participatiu per a la llengua 
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas Gironès
2. Eva Palau i Gil
3. Maria Mercè Roca i Perich
4. Biel de Montserrat i Valls
5. Joaquim Rodríguez Vidal
6. Manuel Vázquez Rodríguez
7. Concepció Veray Cama

Taula de Sostenibilitat
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Sostenibilitat: Eduard Berloso i Ferrer
1. Narcís Sastre i Fulcarà
2. Pere Albertí i Serra
3. Jordi Navarro i Morera
4. Elisabeth Riera Alemany
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Creu Roja
Eva Palau i Gil

Comissió Delimitació del Terme Municipal
Marta Madrenas i Mir
1. Maria Àngels Planas i Crous
2. Joan Alcalà i Quiñones

Consell Municipal de l’Esport de Girona
1.
2. Pere Albertí i Serra
3. Toni Granados i Aguilera
4. Joaquim Rodríguez Vidal
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Consell Municipal de Lesbianes, Gais, Transsexuals i Bisexuals
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Serveis Socials: Eva Palau igil
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Martí Terés i Bonet
3. Núria Palomar i Vidal
4. Sílvia Paneque Sureda
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Consell de Cohesió i Serveis Socials de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Serveis Socials: Eva Palau iGil
1. Sílvia Paneque Sureda
2. Martí Terés i Bonet
3. Laia Pèlach i Saget
4. Eduard Berloso i Ferrer
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Consell Municipal de la Formació Professional i Ocupacional de Girona
Presidenta: Marta Madrenas i Mir
Regidories d'Educació i Ocupació: Joaquim Rodríguez i Vidal
1. Cristobal Sánchez i Torreblanca
2. Pere Albertí i Serra
3. Toni Granados i Aguilera
4. Manuel Vázquez Rodríguez
5. Concepció Veray i Cama

Consell Rector Escola de Música del Gironès
Regidor d'Educació:

Consell Esportiu del Gironès
Regidor d'Esports:

Consell Municipal d'Igualtat de Gènere
Eva Palau i Gil

Observatori de les dones en els mitjants de comunicació
Eva Palau i Gil

REPRESENTACIÓ EN CONSELLS ESCOLARS

Centres públics d'educació infantil i primària

Escola Joan Bruguera: Glòria Plana i Yanes

Escola Eiximenis: Eduard Berloso i Ferrer

Escola Annexa-Joan Puigbert: Eduard Berloso i Ferrer

Escola Mare de Déu del Mont: Joan Alcalà i Quiñones

Escola Cassià Costal: Joan Alcalà i Quiñones

Escola Verd: Carles Ribas i Gironès

Escola Taialà: Joan Alcalà i Quiñones

Escola Santa Eugènia:  Narcís Sastre i Fulcarà

Escola Migdia: Carles Ribas Gironès

Escola Montjuïc:  Eva Palau i Gil

Escola Carme Auguet:  Cristóbal Sànchez i Torreblanca

Escola Dalmau Carles:  Cristóbal Sànchez i Torreblanca

Escola Montfalgars: Narcís Sastre i Fulcarà

Escola Pla de Girona

Escola Font de la Pólvora: Cristóbal Sànchez i Torreblanca

Escola Vila-roja

Escola Marta Mata: Maria Àngels Planas i Crous

Escola Domeny: Cristòbal Sánchez Torreblanca

Escola Pericot

Escola Bosc de la Pabordia: Maria Àngels Planas i Crous

Escola Balandrau: Joan Alcalà i Quiñones


Instituts públics d’ensenyament secundari

IES Jaume Vicens Vives: Eduard Berloso i Ferrer

IES Santa Eugènia: Narcís Sastre i Fulcarà

IES Santiago Sobrequés: Carles Ribas i Gironès

IES Carles Rahola i Llorens: Cristòbal Sánchez Torreblanca

IES Montilivi: Isabel Muradàs i Vázquez

IES Narcís Xifra Masmitjà: Isabel Muradàs i Vázquez

IES Escola d'Hosteleria i Turaisme de Girona: Glòria Plana i Yanes

Institut Ermessenda de Girona:



Centres concertats

Escola Bell·lloc del Pla: Joan Alcalà i Quiñones

Escola Dr. Masmitjà: Carles Ribas i Gironès

Escola La Salle: Carles Ribas i Gironès

Escola Les Alzines: Maria Àngels Planas i Crous

Escola Maristes Girona: Glòria Plana i Yanes

Escola Pare Coll:  Joan Alcalà i Quiñones

Escola Sagrada Família: Cristóbal Sànchez i Torreblanca

Escola Sagrat Cor de Jesús: 

Escola Vedruna: Carles Ribas i Gironès



Escoles bressol Municipals

EB Baldufa

EB Cavall Fort: 

EB El Tren

EB El Pont

EB Garbí

EB L'Olivera

EB La Devesa



Llars d'infants (Titularitat del Departament d'Ensenyament)

Llar d'infants Sant Ramon Nonat

Llar d'infants El Tarlà



Centres públics d'educació especial

EE Font de l'Abella:

EE Palau: 



Altres centres

Escola d’Adults: Carles Ribas i Gironès

Conservatori de MúsicaCarles Ribas i Gironès

Escola Oficial d'Idiomes: Cristòbal Sánchez Torreblanca

Centre de Formació d'Adults nou de Girona: Cristòbal Sánchez Torreblanca
 

ALTRES REPRESENTACIONS

Comissió de Desembassament del riu Ter
Eduard Berloso i Ferrer
SUPLENT: Narcís Sastre i Fulcarà

Comissions de Brigada i Parc Principal de Prevenció i Extinció d'Incendis, i de Salvament de Catalunya
Eduard Berloso i Ferrer

Consell Territorial de la Propietat Immobiliària de Girona
Joan Alcalà i Quiñones

Consell Territorial Consultiu i de Coordinació de Salut Pública de Girona
Eva Palau Gil

Comissió de Transports de Catalunya
Joan Alcalà i Quiñones

Gerència d'Infraestructura de la defensa Comissió de Seguiment:
Joan Alcalà i Quiñones

Associació Xarxa de Ciutats i Pobles cap a la Sostenibilitat
Eduard Berloso i Ferrer

Consell del Centre de Normalització Lingüística
Carles Ribas i Gironès

Associació Internacional de ciutats educadores


Xarxa espanyola de ciutats saludables
Eduard Berloso i Ferrer

Consell d’Iniciatives Locals per al Medi Ambient de les comarques de Girona (CILMA)
Narcís Sastre i Fulcarà

Universitat Nacional d’Educació a Distància (UNED)


Comissió de Seguiment Conveni gestió Sala Truffaut
Marta Madrenas i Mir

Fundació Institut Català d'Oncologia
Eva Palau i Gil

Forum Español para la Prevención i la Seguridad Urbana
Eduard Berloso i Ferrer

Consells Territorials de la Propietat Immobiliària
Joan Alcalà i Quiñones

Fundació Servei Girona de Pedagogia Social SER.GI
Eva Palau i Gil

Red Española de Ciudades per el Clima
Narcís Sastre i Fulcarà

Associació per la Promoció i el Desenvolupament de les Comarques Gironines (AGI)
Marta Madrenas i Mir