Inici Organització Cartipàs Entitats, institucions i organismes

Cartipàs 2015-2019

 

Entitats, institucions i organismes

Ens associatius
Organismes autònoms
Societats
Consorcis
Patronats i Fundacions
Òrgans complementaris
Representació en Consells Escolars
Altres representacions

Última actualització: 16-08-2018    Veure les modificacions

ENS ASSOCIATIUS

Mancomunitat Intermunicipal del Gironès
1. Marta Madrenas i Mir
2. Narcís Sastre i Fulcarà
3. Eduard Berloso i Ferrer
4. Glòria Plana i Yanes

Mancomunitat Urbanística Girona-Vilablareix-Salt
1. Marta Madrenas i Mir
2. Joan Alcalà i Quiñones
3. Maria Àngels Planas i Crous

ORGANISMES AUTÒNOMS

Patronat Municipal Call de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas Gironès
2. Glòria Plana i Yanes
3. Eduard Berloso i Ferrer
4. Maria Mercè Roca i Perich
5. Jordi Barris i Duran
6. Joaquim Rodríguez Vidal
7. Manuel Vázquez Rodríguez
8. Concepció Veray Cama

Organisme Autònom Local d'Educació Musical de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
VICEPRESIDENT: Josep Pujols Romeu
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Cristóbal Sànchez i Torreblanca
3. Eva Palau i Gil
4. Miquel Poch i Clara
5. Marc Daunis i Fabregó
6. Joaquim Rodríguez Vidal
7. Manuel Vázquez Rodríguez
8. Concepció Veray Cama 

SOCIETATS

TRARGISA
Societat mercantil, amb capital íntegrament públic que pertany a diverses corporacions locals.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Maria Àngels Planas i Crous
3. Narcís Sastre i Fulcarà
4. Eva Palau i Gil
5. Cristòbal Sánchez Torreblanca

Iniciatives i Projectes Municipals, SA 
Societat mercantil de capital íntegrament públic.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Maria Àngels Planas i Crous
2. Narcís Sastre i Fulcarà
3. Sílvia Paneque i Sureda
4. Eduard Berloso i Ferrer
5. Miquel Poch i Clara
6. Laia Pèlach i Saget
7. Cristòbal Sánchez Torreblanca
8. Miriam Pujola Romero
9. Concepció Veray Cama

Vivendes de Girona, SA (atorgament condició entitat urbanística especial)
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Eva Palau i Gil
3. Narcís Sastre Fulcarà

Societat mixta SERMUNEGI, SA
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Narcís Sastre i Fulcarà
3. Cristòbal Sánchez Torreblanca

Transports Municipals del Gironès, SA 
Empresa mixta.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Joan Alcalà i Quiñones
2. Maria Àngels Planas i Crous
3. Narcís Sastre i Fulcarà
4. Eduard Berloso Ferrer

Aigües de Girona, Salt i Sarrià de Ter, SA 
Empresa mixta.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso Ferrer

Cementiri de Girona, SA 
Empresa mixta.
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Narcís Sastre Fulcarà
 

CONSORCIS

Consorci Centre d’Acolliment i Serveis Socials La Sopa
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
VICEPRESIDENTA: Eva Palau i Gil
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Martí Terés i Bonet
3. Josep Manel Barbero i García
4. Sílvia Paneque Sureda
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Normalització Lingüística de Catalunya
Carles Ribas i Gironès

Vies Verdes
Narcís Sastre i Fulcarà

Localret
Maria Àngels Planas i Crous

Les Gavarres
Narcís Sastre i Fulcarà

Consorci del Ter
Narcís Sastre i Fulcaràs

Consorci dels Transport Públic de l'Àrea de Girona
1. Joan Alcalà i Quiñones
2. Narcís Sastre i Fulcarà

Consorci Transversal, Xarxa d'activitats Culturals (CTAX)
Carles Ribas i Gironès

Consorci d'Arts Escèniques de Salt - Girona
1. Carles Ribas i Gironès
2. Glòria Plana i Yanes

PATRONATS I FUNDACIONS

Patronat de la Fundació "Rafael Masó"
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas i Gironès
2. Glòria Plana i Yanes
REPRESENTANTS DELS GRUPS MUNICIPALS:
1. Eva Palau i Gil
2. Maria Mercè Roca i Perich
3. Ester Costa i Fita
4. Manuel Martín Vertedor
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Patronat de la Fundació  "Auditori Palau de Congressos"
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Glòria Plana i Yanes
2. Carles Ribas i Gironès
REPRESENTANTS DELS GRUPS MUNICIPALS:
1. Maria Àngels Planas i Crous
2. Miquel Poch i Clara
3. Lluc Salellas i Vilar
4. Sílvia Paneque Sureda
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Patronat Fundació Museu del Cinema - Col·lecció Tomàs Mallol
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas i Gironès
2. Eva Palau i Gil
REPRESENTANTS DELS GRUPS MUNICIPALS:
1. Glòria Plana i Yanes
2. Maria Mercè Roca i Perich
3. Lluc Salellas i Vilar
4. Joaquim Rodríguez Vidal
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Fundació Privada "Joan Bruguera"
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Eva Palau Gil

Fundació Fira de Girona
MEMBRES DEL PATRONAT FUNDACIÓ FIRA DE GIRONA:
Marta Madrenas i Mir
Glòria Plana i Yanes
Maria Àngels Planas i Crous
Cristòbal Sánchez Torreblanca

Patronat Catalunya Món
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir

Fundació Privada "Girona, Universitat i Futur"
Marta Madrenas i Mir

Fundació Privada "Prudenci Bertrana"
1. Marta Madrenas i Mir
2. Carles Ribas i Gironès

Fundació Privada “Carles Pi i Sunyer, d’Estudis Locals i Autonòmics”
Carles Ribas i Gironès

Fundació Casa de Cultura de Girona
Carles Ribas i Gironès

Fons Català de Cooperació al Desenvolupament
Cristobal Sánchez Torreblanca

Fundació Parc Científic i Tecnològic
1. Marta Madrenas i Mir
2. Maria Àngels Planas i Crous

Fundació Fita
Marta Madrenas i Mir

Fundació Teatre Lliure
Carles Ribas i Gironès

Patronat Turisme Costa Brava Girona, SA
Marta Madrenas i Mir

Fundació INFORM. Fundació Privada "Institut per a la Formació de Joves Vers l'Administració d'Empreses"
Joaquim Rodríguez Vidal

ÒRGANS COMPLEMENTARIS

Consell Municipal d'Educació de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor d'Educació: Josep Pujols i Romeu
1. Cristóbal Sànchez i Torreblanca
2. Eduard Berloso i Ferrer
3. Pere Albertí i Serra
4. Maria Mercè Roca i Perich
5. Laia Pèlach i Saget
6. Joaquim Rodríguez Vidal
7. Manuel Vázquez Rodríguez
8. Concepció Veray Cama

Consell Municipal de la Gent Gran
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Serveis Socials: Eva Palau i Gil
Regidor d'Educació: Josep Pujols i Romeu
1. Sílvia Paneque Sureda
2. Martí Terés i Bonet
3. Ester Costa i Fita
4. Elisabeth Riera Alemany
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Taula de Mobilitat
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Joan Alcalà i Quiñones
Narcís Sastre i Fulcarà
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Miquel Poch i Clara
3. Josep López i Jovani
4. Manuel Martín Vertedor
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Consell Municipal de Solidaritat i Cooperació
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Cooperació: Cristòbal Sánchez Torreblanca
1. Josep Pujols i Romeu

2. Martí Terés i Bonet
3. Laia Pèlach i Saget
4. Sílvia Paneque i Sureda
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Consell Econòmic i Social de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Glòria Plana i Yanes
2. Eduard Berloso i Ferrer
3. Carles Ribas i Gironès
4. Miquel Poch i Clara
5. Toni Granados i Aguilera
6. Sílvia Paneque i Sureda
7. Miriam Pujola Romero
8. Concepció Veray Cama

Comissió de seguiment per a l’ús de la llengua catalana
Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas Gironès
2. Maria Mercè Roca i Perich
3. Lluc Salellas Vilar
4. Joaquim Rodríguez Vidal
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Consell Participatiu per a la llengua 
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
1. Carles Ribas Gironès
2. Eva Palau i Gil
3. Maria Mercè Roca i Perich
4. Biel de Montserrat i Valls
5. Joaquim Rodríguez Vidal
6. Manuel Vázquez Rodríguez
7. Concepció Veray Cama

Taula de Sostenibilitat
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Sostenibilitat: Eduard Berloso i Ferrer
1. Narcís Sastre i Fulcarà
2. Pere Albertí i Serra
3. Jordi Navarro i Morera
4. Elisabeth Riera Alemany
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Creu Roja
Eva Palau i Gil

Comissió Delimitació del Terme Municipal
Marta Madrenas i Mir
1. Maria Àngels Planas i Crous
2. Joan Alcalà i Quiñones

Consell Municipal de l’Esport de Girona
1. Josep Pujols i Romeu

2. Pere Albertí i Serra
3. Toni Granados i Aguilera
4. Joaquim Rodríguez Vidal
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Consell Municipal de Lesbianes, Gais, Transsexuals i Bisexuals
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Serveis Socials: Eva Palau igil
1. Eduard Berloso i Ferrer
2. Martí Terés i Bonet
3. Núria Palomar i Vidal
4. Sílvia Paneque Sureda
5. Manuel Vázquez Rodríguez
6. Concepció Veray Cama

Consell de Cohesió i Serveis Socials de Girona
PRESIDENTA: Marta Madrenas i Mir
Regidor de Serveis Socials: Eva Palau iGil
1. Sílvia Paneque Sureda
2. Martí Terés i Bonet
3. Laia Pèlach i Saget
4. Eduard Berloso i Ferrer
5. Miriam Pujola Romero
6. Concepció Veray Cama

Consell Municipal de la Formació Professional i Ocupacional de Girona
Presidenta: Marta Madrenas i Mir
Regidories d'Educació i Ocupació: Josep Pujols i Romeu i Glòria Plana Yanes
1. Joaquim Rodríguez i Vidal
2. Pere Albertí i Serra
3. Toni Granados i Aguilera
4. Manuel Vázquez Rodríguez
5. Concepció Veray i Cama

Consell Rector Escola de Música del Gironès
Regidor d'Educació: Josep Pujols i Romeu

Consell Esportiu del Gironès
Regidor d'Esports: Josep Pujols i Romeu

Consell Municipal d'Igualtat de Gènere
Eva Palau i Gil

Observatori de les dones en els mitjants de comunicació
Eva Palau i Gil

REPRESENTACIÓ EN CONSELLS ESCOLARS

Centres públics d'educació infantil i primària

Escola Joan Bruguera: Glòria Plana i Yanes

Escola Eiximenis: Eduard Berloso i Ferrer

Escola Annexa-Joan Puigbert: Eduard Berloso i Ferrer

Escola Mare de Déu del Mont: Joan Alcalà i Quiñones

Escola Cassià Costal: Joan Alcalà i Quiñones

Escola Verd: Carles Ribas i Gironès

Escola Taialà: Joan Alcalà i Quiñones

Escola Santa Eugènia:  Narcís Sastre i Fulcarà

Escola Migdia: Carles Ribas Gironès

Escola Montjuïc:  Eva Palau i Gil

Escola Carme Auguet:  Cristóbal Sànchez i Torreblanca

Escola Dalmau Carles:  Cristóbal Sànchez i Torreblanca

Escola Montfalgars: Narcís Sastre i Fulcarà

Escola Pla de Girona: Josep Pujols i Romeu

Escola Font de la Pólvora: Cristóbal Sànchez i Torreblanca

Escola Vila-roja: Josep Pujols i Romeu

Escola Marta Mata: Maria Àngels Planas i Crous

Escola Domeny: Joan Alcalà Quiñones

Escola Pericot: Josep Pujols Romeu

Escola Bosc de la Pabordia: Maria Àngels Planas i Crous

Escola Balandrau: Joan Alcalà i Quiñones


Instituts públics d’ensenyament secundari

IES Jaume Vicens Vives: Eduard Berloso i Ferrer

IES Santa Eugènia: Narcís Sastre i Fulcarà

IES Santiago Sobrequés: Carles Ribas i Gironès

IES Carles Rahola i Llorens: Joan Alcalà Quiñones

IES Montilivi: Josep Pujols i Romeu

IES Narcís Xifra Masmitjà: Josep Pujols i Romeu

IES Escola d'Hosteleria i Turaisme de Girona: Glòria Plana i Yanes

Institut Ermessenda de Girona: Josep Pujols i Romeu



Centres concertats

Escola Bell·lloc del Pla: Joan Alcalà i Quiñones

Escola Dr. Masmitjà: Carles Ribas i Gironès

Escola La Salle: Carles Ribas i Gironès

Escola Les Alzines: Maria Àngels Planas i Crous

Escola Maristes Girona: Glòria Plana i Yanes

Escola Pare Coll:  Joan Alcalà i Quiñones

Escola Sagrada Família: Cristóbal Sànchez i Torreblanca

Escola Sagrat Cor de Jesús: Josep Pujols i Romeu

Escola Vedruna: Carles Ribas i Gironès



Escoles bressol Municipals

EB Baldufa: Josep Pujols i Romeu

EB Cavall Fort: Josep Pujols i Romeu

EB El Tren: Josep Pujols i Romeu

EB El Pont: Josep Pujols i Romeu

EB Garbí: Josep Pujols i Romeu

EB L'Olivera: Josep Pujols i Romeu

EB La Devesa: Josep Pujols i Romeu



Llars d'infants (Titularitat del Departament d'Ensenyament)

Llar d'infants Sant Ramon Nonat: Josep Pujols i Romeu

Llar d'infants El Tarlà: Josep Pujols i Romeu



Centres públics d'educació especial

EE Font de l'Abella: Josep Pujols i Romeu

EE Palau: Josep Pujols i Romeu



Altres centres

Escola d’Adults: Carles Ribas i Gironès

Conservatori de MúsicaCarles Ribas i Gironès

Escola Oficial d'Idiomes: Cristòbal Sánchez Torreblanca

Centre de Formació d'Adults nou de Girona: Cristòbal Sánchez Torreblanca
 

ALTRES REPRESENTACIONS

Comissió de Desembassament del riu Ter
Eduard Berloso i Ferrer
SUPLENT: Narcís Sastre i Fulcarà

Comissions de Brigada i Parc Principal de Prevenció i Extinció d'Incendis, i de Salvament de Catalunya
Eduard Berloso i Ferrer

Consell Territorial de la Propietat Immobiliària de Girona
Joan Alcalà i Quiñones

Consell Territorial Consultiu i de Coordinació de Salut Pública de Girona
Eva Palau Gil

Comissió de Transports de Catalunya
Joan Alcalà i Quiñones

Gerència d'Infraestructura de la defensa Comissió de Seguiment:
Joan Alcalà i Quiñones

Associació Xarxa de Ciutats i Pobles cap a la Sostenibilitat
Eduard Berloso i Ferrer

Consell del Centre de Normalització Lingüística
Carles Ribas i Gironès

Associació Internacional de ciutats educadores
Josep Pujols i Romeu

Xarxa espanyola de ciutats saludables
Eduard Berloso i Ferrer

Consell d’Iniciatives Locals per al Medi Ambient de les comarques de Girona (CILMA)
Narcís Sastre i Fulcarà

Universitat Nacional d’Educació a Distància (UNED)
Josep Pujols i Romeu

Comissió de Seguiment Conveni gestió Sala Truffaut
Marta Madrenas i Mir

Fundació Institut Català d'Oncologia
Eva Palau i Gil

Forum Español para la Prevención i la Seguridad Urbana
Eduard Berloso i Ferrer

Consells Territorials de la Propietat Immobiliària
Joan Alcalà i Quiñones

Fundació Servei Girona de Pedagogia Social SER.GI
Eva Palau i Gil

Red Española de Ciudades per el Clima
Narcís Sastre i Fulcarà

Associació per la Promoció i el Desenvolupament de les Comarques Gironines (AGI)
Marta Madrenas i Mir