UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Estudiants matriculats als estudis de grau de la Universitat de Girona

[ ]

Nombre d'estudiants matriculats als estudis de grau de la Universitat de Girona per tipus d'estudis

Descarregar dades



 curs 2013-2014curs 2012-2013 »
 Nombre%Nombre%
Grau en Psicologia3123,112933,09
Grau en Educació social2492,482212,33
Grau en Mestre en educació primària6166,146907,29
Grau en Mestre en educació infantil3123,113263,44
Grau en Pedagogia1951,941421,50
Grau en Treball social2732,722262,39
Grau en Comunicació cultural540,541711,81
Grau en Geografia, ordenació del territori i gestió del medi ambient1951,941021,08
Grau en Filosofia1131,13860,91
Grau en Història1981,971932,04
Grau en Història de l'art1401,401311,38
Grau en Llengua i literatura catalanes750,75740,78
Grau en Llengua i literatura espanyoles100,10961,01
Grau en Biologia4514,504414,66
Grau en Biotecnologia2562,552352,48
Grau en Biologia/Biotecnologia100,10--
Grau en Biologia/Ciències Ambientals130,13--
Grau en Ciències ambientals2732,722562,70
Grau en Química2132,121881,99
Grau en Dret6866,845986,31
Grau en Ciències polítiques2222,211861,96
Grau en Criminologia2342,332142,26
Grau en Arquitectura1971,961751,85
Grau en Enginyeria d'edificació2582,572772,93
Grau en Enginyeria electrònica, industrial i automàtica1941,931942,05
Grau en Enginyeria mecànica3383,373313,50
Grau en Enginyeria química1001,00991,05
Grau en Enignyeria Agroalimentaria1161,16930,98
Grau en Enginyeria Elèctrica760,76680,72
Grau en Enginyeria Informatica3113,102492,63
Grau en Enginyeria en Tecnologies Industrials2762,752432,57
Grau en Infermeria5095,085095,37
Grau en Administracio i Direccio d'empreses3763,753463,65
Grau en Comptabilitat i Finances5725,716186,53
Grau en Economia2202,192042,15
Grau en Economia/ Administració i Direcció d'Empreses330,33--
Grau en Turisme4814,804094,32
Graduat en Publicitat i Relacions públiques3363,353283,46
Grau en Medicina5335,324584,84
Total10.0261009.470100,00

Font: Universitat de Girona. Gabinet de Planificació i Avaluació


© 2016 Ajuntament de Girona  |  Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial - Pl. del Vi, 1 - 17004 GIRONA - Tel. 972 419 417