UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Nivell d'instrucció

[ ]

Nombre d'habitants a partir de 16 anys segons el seu nivell d'instrucció

Descarregar dades



 2014
 Nombre%
Ni llegir ni escriure1.3761,75
Sense estudis15.08619,15
Batxillerat elemental, graduat, ESO19.95725,34
Formació Professional 1er grau3.7584,77
Formació Professional 2on grau3.5634,52
Batxiller superior, BUP14.40918,29
Titulacio superior a l'obligatoria -no definida-3.4584,39
Altres títols de grau mig7390,94
Diplomat Escola Universitària4.0415,13
Arquitecte, enginyer tècnic1.0741,36
Llicenciat universitari9.09311,54
Títol superior no universitari3030,38
Doctorat i post-grau1.9112,43
TOTAL78.768100,00

Font: Ajuntament de Girona. Padró Municipal d'habitants


© 2015 Ajuntament de Girona  |  Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial - Pl. del Vi, 1 - 17004 GIRONA - Tel. 972 419 417