UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Nivell d'instrucció

[ ]

Nombre d'habitants a partir de 10 anys segons el seu nivell d'instrucció

Descarregar dades



 2009
 Nombre%
Ni llegir ni escriure3.9704,63
Sense estudis21.29524,85
Primària incompleta1.0441,22
Batxillerat elemental, graduat, ESO20.66924,12
Formació Profess. 1er grau3.5364,13
Batxillet, FPII o superior4.0464,72
Formació Profess. 2on grau3.3323,89
Batxiller superior, BUP13.55215,81
Altres títols de grau mig5420,63
Diplomat Escola Universitària3.5934,19
Arquitecte, enginyer tècnic1.0171,19
Llicenciat universitari7.8619,17
Títol superior universitari1510,18
Doctorat i post-grau1.0871,27
TOTAL85.695100,00

Font: Ajuntament de Girona. Padró Municipal d'habitants