UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Estudiants matriculats als estudis oficials de la Universitat de Girona per facultats i escoles

[ ]

Nombre d'estudiants matriculats als estudis oficials a la Universitat de Girona per facultats i escoles

Veure la gràfica

Descarregar dades



 curs 2010-2011curs 2009 - 2010 »
 Nombre%Nombre%
Facultat d'Educació i Psicologia2.03918,031.73917,44
Facultat de Lletres1.0309,118148,17
Facultat de Ciències1.31011,581.15711,61
Facultat de Dret1.1189,881.07110,74
Escola Politècnica Superior2.77724,552.44024,48
Escola Universitària d'infermeria4273,773263,27
Facultat de Ciències Econòmiques i Empresarials1.43512,691.45114,56
Facultat de Turisme9288,208028,04
Facultat de Medicina2482,191691,70
TOTAL11.312100,009.969100,00

Font: Universitat de Girona. Gabinet de Planificació i Avaluació