UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Estudiants matriculats als estudis oficials de la Universitat de Girona per facultats i escoles.

[ ]

Nombre d'estudiants matriculats als estudis oficials a la Universitat de Girona per facultats i escoles

Veure la gràfica

Descarregar dades



 curs 2013-2014curs 2012-2013 »
 Nombre%Nombre%
Facultat d'Educació i Psicologia20.02569,602.13719,41
Facultat de Lletres9293,239949,03
Facultat de Ciències1.2264,261.21311,02
Facultat de Dret1.2364,301.20510,94
Escola Politècnica Superior2.2697,892.40021,80
Escola Universitària d'infermeria5091,775094,62
Facultat de Ciències Econòmiques i Empresarials1.2244,251.26411,48
Facultat de Turisme8222,868317,55
Facultat de Medicina5331,854584,16
TOTAL28.77310011.011100

Font: Universitat de Girona. Gabinet de Planificació i Avaluació


© 2016 Ajuntament de Girona  |  Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial - Pl. del Vi, 1 - 17004 GIRONA - Tel. 972 419 417