UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Població resident a l'estranger segons país de residència i sexe

[ ]

Nombre de persones amb nacionalitat espanyola residents a l'estranger, l'últim municipi al qual han estat empadronats és Girona, segons país de residència i sexe

Descarregar dades



 2012« 2010 »
 HomesDonesHomesDones
França275247199188
Argentina1061079587
Andorra32243324
Alemanya102989088
Suïssa71826067
Veneçuela50564455
Brasil53605050
Mèxic88887975
Estats Units d'Amèrica66725365
Regne Unit87826979
Xile70526349
Itàlia14331829
Bèlgica59544040
Països Baixos26302225
Uruguai16231520
Colòmbia18231521
Austràlia119119
Perú19181411
República Dominicana18191415
Canadà11121310
Equador20231210
Cuba181167
Costa Rica2602
Bolívia2915149
Suècia7545
Resta de països127848971
TOTAL1.3951.3331.1221.111

Font: Generalitat de Catalunya. Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger