UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Població resident a l'estranger segons país de residència i sexe

[ ]

Nombre de persones amb nacionalitat espanyola residents a l'estranger, l'últim municipi al qual han estat empadronats és Girona, segons país de residència i sexe

Descarregar dades



 2014« 2012 »
 HomesDonesHomesDones
França345322275247
Argentina116122106107
Andorra35233224
Alemanya14113810298
Suïssa75967182
Veneçuela60615056
Brasil62635360
Mèxic961048888
Estats Units d'Amèrica81796672
Regne Unit931028782
Xile88677052
Itàlia12451433
Bèlgica85755954
Països Baixos35362630
Uruguai18271623
Colòmbia29291823
Austràlia1412119
Perú23251918
República Dominicana20181819
Canadà13141112
Equador27402023
Cuba27251811
Costa Rica2626
Bolívia30152915
Suècia6675
Resta de països17112612784
TOTAL170416761.3951.333

Font: Generalitat de Catalunya. Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger


© 2015 Ajuntament de Girona  |  Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial - Pl. del Vi, 1 - 17004 GIRONA - Tel. 972 419 417