UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Població resident a l'estranger segons país de residència i sexe

[ ]

Nombre de persones amb nacionalitat espanyola residents a l'estranger, l'últim municipi al qual han estat empadronats és Girona, segons país de residència i sexe

Descarregar dades



 2015« 2013 »
 HomesDonesHomesDones
França394357309274
Argentina127130105111
Andorra32233222
Alemanya168166108108
Suïssa771027584
Veneçuela59625256
Brasil64685858
Mèxic1121069498
Estats Units d'Amèrica94826873
Regne Unit1051118790
Xile93757959
Itàlia15451338
Bèlgica91816865
Països Baixos40402831
Uruguai18281727
Colòmbia37502227
Austràlia13111411
Perú21272124
República Dominicana21182020
Canadà16161616
Equador35462429
Cuba30262219
Costa Rica2626
Bolívia30162814
Suècia13684
Resta de països274133155106
TOTAL1981183115251470

Font: Generalitat de Catalunya. Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger


© 2015 Ajuntament de Girona  |  Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial - Pl. del Vi, 1 - 17004 GIRONA - Tel. 972 419 417