UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Població resident a l'estranger segons país de residència i sexe

[ ]

Nombre de persones amb nacionalitat espanyola residents a l'estranger, l'últim municipi al qual han estat empadronats és Girona, segons país de residència i sexe

Descarregar dades



 2013« 2011 »
 HomesDonesHomesDones
França309274221212
Argentina1051119997
Andorra32223325
Alemanya1081089591
Suïssa75847174
Veneçuela52564656
Brasil58584954
Mèxic94988180
Estats Units d'Amèrica68735364
Regne Unit87907776
Xile79596551
Itàlia13381533
Bèlgica68655047
Països Baixos28312428
Uruguai17271521
Colòmbia22271620
Austràlia141198
Perú21241613
República Dominicana20201318
Canadà16161211
Equador24291416
Cuba2219149
Costa Rica2614
Bolívia28142813
Suècia8455
Resta de països15510610480
TOTAL152514701.2261.206

Font: Generalitat de Catalunya. Idescat. Padró d'habitants residents a l'estranger