UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Població per sectors

[ ]

Nombre d'habitants per sectors segons el padró municipal d'habitants a 1 de gener de l'any indicat

Veure el mapa

Veure la gràfica

Visor interactiu

Descarregar dades



 20122011 »
 Nombre%Nombre%
Avellaneda192,000,20176,000,18
Barri Vell3149,003,233115,003,21
Can Gibert7407,007,607418,007,65
Carme3268,003,353273,003,37
Domeny Nord1183,001,211160,001,20
Domeny Sud344,000,35326,000,34
Eixample Sud20511,0021,0320382,0021,01
Eixample Nord20467,0020,9920275,0020,90
Font de la Pólvora1999,002,051994,002,06
Fontajau2183,002,242179,002,25
Gavarres11,000,017,000,01
Germans Sàbat580,000,59574,000,59
Hortes5,000,017,000,01
La Creueta124,000,13132,000,14
Mas Xirgu18,000,0219,000,02
Mercadal2615,002,682663,002,74
Montilivi5085,005,215088,005,24
Montjuïc2733,002,802741,002,83
Muntanya de Campdorà47,000,0543,000,04
Palau4509,004,624529,004,67
Pedreres219,000,22228,000,24
Pedret788,000,81795,000,82
Pla de Campdorà165,000,17172,000,18
Pont Major2792,002,862826,002,91
Sant Daniel655,000,67660,000,68
Sant Narcís979,001,00986,001,02
Sant Ponç654,000,67664,000,68
Santa Eugènia9026,009,268849,009,12
Taialà3967,004,073944,004,07
Torre Gironella359,000,37371,000,38
Vila-roja1486,001,521422,001,47
Desconeguts----
TOTAL97520,00100,0097018,00100,00

Font: Ajuntament de Girona. Padró municipal d'habitants