UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Població per sectors

[ ]

Nombre d'habitants per sectors segons el padró municipal d'habitants a 1 de gener de l'any indicat

Veure el mapa

Veure la gràfica

Visor interactiu

Descarregar dades



 20152014 »
 Nombre%Nombre%
Avellaneda1870,191900,19
Barri Vell30713,143.1173,20
Can Gibert73387,497.3807,57
Carme32953,373.2523,33
Domeny Nord12581,281.2571,29
Domeny Sud3520,363620,37
Eixample Nord2071721,1620.51421,03
Eixample Sud2085021,3020.71121,23
Font de la Pólvora18851,931.9251,97
Fontajau23432,392.3092,37
Gavarres140,01100,01
Germans Sàbat5590,575850,60
Hortes40,0030,00
La Creueta1090,111160,12
Mas Xirgu190,02200,02
Mercadal24102,462.4632,53
Montilivi51495,265.1145,24
Montjuïc28022,862.7602,83
Muntanya de Campdorà550,06550,06
Palau44764,574.4194,53
Pedreres2270,232180,22
Pedret8000,827680,79
Pla de Campdorà1590,161530,16
Pont Major27682,832.7852,86
Sant Daniel6650,686590,68
Sant Narcís9660,999771,00
Sant Ponç6710,696550,67
Santa Eugènia89399,138.9169,14
Taialà39454,033.9674,07
Torre Gironella3660,373650,37
Vila-roja15081,541.5171,56
Desconeguts----
TOTAL97907100,0097.542100,00

Font: Ajuntament de Girona. Padró Municipal d'Habitants


© 2015 Ajuntament de Girona  |  Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial - Pl. del Vi, 1 - 17004 GIRONA - Tel. 972 419 417