UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Població per sectors

[ ]

Nombre d'habitants per sectors segons el padró municipal d'habitants a 1 de gener de l'any indicat

Veure el mapa

Veure la gràfica

Visor interactiu

Descarregar dades



 20142013 »
 Nombre%Nombre%
Avellaneda1900,191910,20
Barri Vell3.1173,203.0133,09
Can Gibert7.3807,577.5037,69
Carme3.2523,333.2443,32
Domeny Nord1.2571,291.2321,26
Domeny Sud3620,373470,36
Eixample Nord20.51421,0320.47720,98
Eixample Sud20.71121,2320.61521,12
Font de la Pólvora1.9251,971.9872,04
Fontajau2.3092,372.2852,34
Gavarres100,01230,02
Germans Sàbat5850,605860,60
Hortes30,0040,00
La Creueta1160,121180,12
Mas Xirgu200,02170,02
Mercadal2.4632,532.6072,67
Montilivi5.1145,245.0965,22
Montjuïc2.7602,832.7552,82
Muntanya de Campdorà550,06440,05
Palau4.4194,534.4804,59
Pedreres2180,222350,24
Pedret7680,797660,78
Pla de Campdorà1530,161620,17
Pont Major2.7852,862.7542,82
Sant Daniel6590,686390,65
Sant Narcís9771,009891,01
Sant Ponç6550,676320,65
Santa Eugènia8.9169,148.9909,21
Taialà3.9674,073.9744,07
Torre Gironella3650,373570,37
Vila-roja1.5171,561.4841,52
Desconeguts----
TOTAL97.542100,0097.606100,00

Font: Ajuntament de Girona. Padró Municipal d'Habitants


© 2015 Ajuntament de Girona  |  Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial - Pl. del Vi, 1 - 17004 GIRONA - Tel. 972 419 417