UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Població per sectors

[ ]

Nombre d'habitants per sectors segons el padró municipal d'habitants a 1 de gener de l'any indicat

Veure el mapa

Veure la gràfica

Visor interactiu

Descarregar dades



 20132012 »
 Nombre%Nombre%
Avellaneda1910,201920,20
Barri Vell30133,0931493,23
Can Gibert75037,6974077,60
Carme32443,3232683,35
Domeny Nord12321,2611831,21
Domeny Sud3470,363440,35
Eixample Sud2047720,982051121,03
Eixample Nord2061521,122046720,99
Font de la Pólvora19872,0419992,05
Fontajau22852,3421832,24
Gavarres230,02110,01
Germans Sàbat5860,605800,59
Hortes40,0050,01
La Creueta1180,121240,13
Mas Xirgu170,02180,02
Mercadal26072,6726152,68
Montilivi50965,2250855,21
Montjuïc27552,8227332,80
Muntanya de Campdorà440,05470,05
Palau44804,5945094,62
Pedreres2350,242190,22
Pedret7660,787880,81
Pla de Campdorà1620,171650,17
Pont Major27542,8227922,86
Sant Daniel6390,656550,67
Sant Narcís9891,019791,00
Sant Ponç6320,656540,67
Santa Eugènia89909,2190269,26
Taialà39744,0739674,07
Torre Gironella3570,373590,37
Vila-roja14841,5214861,52
Desconeguts----
TOTAL97606100,0097520100,00

Font: Ajuntament de Girona. Padró Municipal d'Habitants