UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Persones amb reconeixement legal de discapacitat, segons el tipus de discapacitat

[ ]

Nombre de persones reconegudes legalment com a discapacitades, segons el tipus de discapacitat

Descarregar dades



 20122011 »
 Nombre%Nombre%
Motòrics243339,27223639,14
Físics no motòrics109417,66101617,78
Visuals3726,003466,06
Auditius2824,552554,46
Psíquics88414,2783214,56
Malalts mentals112518,16102117,87
No consta60,1070,12
Total6196100,005713100,00

Font: Generalitat de Catalunya. Idescat