UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Temperatura mitjana mínima (Txn)

[ ]

Temperatura mitjana mínima (en ºC)

Veure la gràfica

Descarregar dades



 2013« 20112010200920082007 »
Gener-102,71,73,03,1
Febrer-0,30,82,91,93,95,2
Març545,054,55,6
Abril6,57,57,97,46,910,7
Maig8,310,410,91311,312,3
Juny12,113,515,516,514,615,8
Juliol15,915,520,218,317,517,3
Agost15,61618,919,318,317,2
Setembre12,413,715,11514,214,2
Octubre11,28,110,91111,010,3
Novembre3,37,84,86,94,52,8
Desembre-0,60,63,03,32,30,8
Anual7,48,29,810,09,49,6

Càlcul: Càlculs de l'Estació Meteorològica del Parc del Migdia (X485.137; Y4.646.925). Les dades anteriors a 2010 són de l'Estació Meteorològica Automàtica de Girona - DM ( X484.094; Y4.645.571)  
Font: Ministerio de Medio Ambiente y Medio Rural y Marino. Agencia Estatal de meteorologia (AEMET). Les dades anteriors a 2010 provenen de la Generalitat de Catalunya. Servei Meteorològic de Catalunya


© 2015 Ajuntament de Girona  |  Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial - Pl. del Vi, 1 - 17004 GIRONA - Tel. 972 419 417