UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Densitat bruta per sectors

[ ]

Relació entre el nombre d'habitants i la superfície total del sector expressada en habitants/km2

Veure el mapa

Visor interactiu

Descarregar dades



 201520142013201220112010 »
Avellaneda425,00431,82428,30480,00394,67386,50
Barri Vell9.032,359.167,658.817,549.261,769.116,058.829,25
Can Gibert15.952,1716.043,4816.360,5116.102,1716.175,1616.367,53
Carme6.590,006.504,006.545,966.536,006.604,486.453,14
Domeny Nord2.287,272.285,452.258,0813.290,262.126,112.071,20
Domeny Sud262,69270,15258,64256,72242,99232,14
Eixample Nord13.452,6013.320,7813.266,0813.290,2613.204,5413.284,87
Eixample Sud15.108,7014.900,0014.878,5114.756,1214.633,1314.362,05
Font de la Pólvora3.307,023.377,193.475,323.507,023.487,563.637,98
Fontajau3.003,852.960,262.895,982.798,722.761,642.749,86
Gavarres1,401,002,351,120,722,29
Germans Sàbat11.180,0011.700,0011.614,0111.600,0011.376,1811.940,00
Hortes8,706,528,7510,8715,3115,26
La Creueta259,52276,19272,85281,82305,22329,55
Mas Xirgu15,8316,6714,0514,2915,7118,25
Mercadal12.050,0012.315,0013.308,8513.075,0013.594,7313.165,00
Montilivi7.572,067.520,597.494,947.589,557.480,237.541,79
Montjuïc2.501,792.464,292.459,712.335,902.447,212.328,21
Muntanya de Campdorà19,8619,8615,5916,5515,2416,90
Palau1.048,241.034,891.058,231.065,961.061,501.058,63
Pedreres241,49234,41250,12235,48242,67217,20
Pedret3.478,263.339,13353,95392,043.480,933.612,29
Pla de Campdorà79,5076,5080,4171,7085,91106,39
Pont Major1.299,531.307,511.276,621.304,671.328,251.351,75
Sant Daniel324,39321,46312,29327,50322,55320,10
Sant Narcís6.900,006.978,576.870,406.992,866.849,566.717,57
Sant Ponç1.813,511.770,271.691,881.767,571.779,391.798,15
Santa Eugènia22.347,5022.290,0022.308,6922.565,0021.958,7921.839,14
Taialà4.534,484.559,774.639,904.559,774.486,584.526,40
Torre Gironella3.660,003.650,003.570,003.590,003.740,593.760,75
Vila-roja2.741,822.758,182.650,002.607,902.570,272.564,85

Font: Ajuntament de Girona. Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial


© 2015 Ajuntament de Girona  |  Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial - Pl. del Vi, 1 - 17004 GIRONA - Tel. 972 419 417