UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Velocitat mitjana del vent

[ ]

Velocitat mitjana del vent (en m/s)

Descarregar dades



 2013« 20112010200920082007 »
Gener1,01,20,81,00,91,0
Febrer1,51,31,1-0,81,2
Març1,91,41,71,11,42,0
Abril1,81,61,41,51,41,7
Maig1,51,41,71,31,41,6
Juny1,61,51,71,41,21,5
Juliol1,41,51,91,21,41,5
Agost1,41,51,71,21,41,3
Setembre1,31,21,41,11,21,3
Octubre1,31,21,10,91,21,1
Novembre1,51,10,81,21,01,0
Desembre1,21,00,81,21,10,8
Anual1,41,31,31,31,21,3

Càlcul: Càlculs de l'Estació Meteorològica del Parc del Migdia (X485.137; Y4.646.925). Les dades anteriors a 2010 són de l'Estació Meteorològica Automàtica de Girona - DM ( X484.094; Y4.645.571)  
Font: Ministerio de Medio Ambiente y Medio Rural y Marino. Agencia Estatal de meteorologia (AEMET). Les dades anteriors a 2010 provenen de la Generalitat de Catalunya. Servei Meteorològic de Catalunya


© 2015 Ajuntament de Girona  |  Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial - Pl. del Vi, 1 - 17004 GIRONA - Tel. 972 419 417