UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Velocitat mitjana del vent

[ ]

Velocitat mitjana del vent (en m/s)

Descarregar dades



 201320122011201020092008 »
Gener1,00,91,20,81,00,9
Febrer1,51,71,31,1-0,8
Març1,91,61,41,71,11,4
Abril1,81,91,61,41,51,4
Maig1,51,61,41,71,31,4
Juny1,61,81,51,71,41,2
Juliol1,41,81,51,91,21,4
Agost1,41,71,51,71,21,4
Setembre1,31,51,21,41,11,2
Octubre1,31,31,21,10,91,2
Novembre1,51,41,10,81,21,0
Desembre1,21,11,00,81,21,1
Anual1,41,51,31,31,31,2

Càlcul: Càlculs de l'Estació Meteorològica del Parc del Migdia (X485.137; Y4.646.925). Les dades anteriors a 2010 són de l'Estació Meteorològica Automàtica de Girona - DM ( X484.094; Y4.645.571)  
Font: Ministerio de Medio Ambiente y Medio Rural y Marino. Agencia Estatal de meteorologia (AEMET). Les dades anteriors a 2010 provenen de la Generalitat de Catalunya. Servei Meteorològic de Catalunya