UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Velocitat mitjana del vent

[ ]

Velocitat mitjana del vent (en m/s)

Descarregar dades



 201420132012201120102009 »
Gener0,60,60,60,80,81,0
Febrer1,41,11,10,81,1-
Març1,11,41,41,11,71,1
Abril1,11,71,71,41,41,5
Maig1,71,41,71,41,71,3
Juny1,71,91,91,71,71,4
Juliol1,71,71,91,71,91,2
Agost1,41,41,91,71,71,2
Setembre1,11,11,41,41,41,1
Octubre0,81,11,11,11,10,9
Novembre0,61,11,10,80,81,2
Desembre1,10,80,80,60,81,2
Anual1,21,31,41,21,31,3

Càlcul: Càlculs de l'Estació Meteorològica del Parc del Migdia (X485.137; Y4.646.925). Les dades anteriors a 2010 són de l'Estació Meteorològica Automàtica de Girona - DM ( X484.094; Y4.645.571)  
Font: Ministerio de Medio Ambiente y Medio Rural y Marino. Agencia Estatal de meteorologia (AEMET). Les dades anteriors a 2010 provenen de la Generalitat de Catalunya. Servei Meteorològic de Catalunya


© 2015 Ajuntament de Girona  |  Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial - Pl. del Vi, 1 - 17004 GIRONA - Tel. 972 419 417