UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Precipitació acumulada (PPT)

[ ]

Precipitació acumulada (en mm)

Veure la gràfica

Vés a les mensuals

Descarregar dades



 2013« 20112010200920082007 »
Gener13,248,837,859,742,24,2
Febrer37,115,3107,652,745,866,2
Març121124,494,842,6125,430,8
Abril83,641,730,8131,460,8117,6
Maig86,853,2126,669,4107,258,6
Juny43,949,920,019,399,614,8
Juliol31,6155,310,832,536,817,4
Agost65,9572,418,020,2120,8
Setembre24,538,786,452,528,211,4
Octubre17,195,855,255,246,851,2
Novembre155,8263,735,445,459,35,4
Desembre15,90,320,418,3141,947,2
Anual696,4892,1698,2597,0814,2545,6

Càlcul: Càlculs de l'Estació Meteorològica del Parc del Migdia (X485.137; Y4.646.925). Les dades anteriors a 2010 són de l'Estació Meteorològica Automàtica de Girona - DM ( X484.094; Y4.645.571)  
Font: Ministerio de Medio Ambiente y Medio Rural y Marino. Agencia Estatal de meteorologia (AEMET). Les dades anteriors a 2010 provenen de la Generalitat de Catalunya. Servei Meteorològic de Catalunya


© 2015 Ajuntament de Girona  |  Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial - Pl. del Vi, 1 - 17004 GIRONA - Tel. 972 419 417