UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Precipitació acumulada (PPT)

[ ]

Precipitació acumulada (en mm)

Veure la gràfica

Vés a les mensuals

Descarregar dades



 2014« 20122011201020092008 »
Gener33,418,855,437,859,742,2
Febrer43,42,813,8107,652,745,8
Març25,648121,294,842,6125,4
Abril65,642,849,430,8131,460,8
Maig71,84348,6126,669,4107,2
Juny24,639,649,620,019,399,6
Juliol96,86,2148,610,832,536,8
Agost116,227,8272,418,020,2
Setembre162,860,835,886,452,528,2
Octubre15,2182,89355,255,246,8
Novembre160,444,6245,635,445,459,3
Desembre45,60,40,221,118,3141,9
Anual861,4517,6863,2698,9597,0814,2

Càlcul: Càlculs de l'Estació Meteorològica del Parc del Migdia (X485.137; Y4.646.925). Les dades anteriors a 2010 són de l'Estació Meteorològica Automàtica de Girona - DM ( X484.094; Y4.645.571)  
Font: Ministerio de Medio Ambiente y Medio Rural y Marino. Agencia Estatal de meteorologia (AEMET). Les dades anteriors a 2010 provenen de la Generalitat de Catalunya. Servei Meteorològic de Catalunya


© 2015 Ajuntament de Girona  |  Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial - Pl. del Vi, 1 - 17004 GIRONA - Tel. 972 419 417