UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Precipitació acumulada (PPT)

[ ]

Precipitació acumulada (en mm)

Veure la gràfica

Vés a les mensuals

Descarregar dades



 201320122011201020092008 »
Gener13,223,248,837,859,742,2
Febrer37,12,515,3107,652,745,8
Març12151,6124,494,842,6125,4
Abril83,645,841,730,8131,460,8
Maig86,85053,2126,669,4107,2
Juny43,930,549,920,019,399,6
Juliol31,614,5155,310,832,536,8
Agost65,926,5572,418,020,2
Setembre24,568,538,786,452,528,2
Octubre17,1187,895,855,255,246,8
Novembre155,851263,735,445,459,3
Desembre15,90,40,320,418,3141,9
Anual696,4552,3892,1698,2597,0814,2

Càlcul: Càlculs de l'Estació Meteorològica del Parc del Migdia (X485.137; Y4.646.925). Les dades anteriors a 2010 són de l'Estació Meteorològica Automàtica de Girona - DM ( X484.094; Y4.645.571)  
Font: Ministerio de Medio Ambiente y Medio Rural y Marino. Agencia Estatal de meteorologia (AEMET). Les dades anteriors a 2010 provenen de la Generalitat de Catalunya. Servei Meteorològic de Catalunya