UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Producció de residus a deixalleries segons tipologia

[ ]

Quantitat de residus generats a deixalleries per tipologia (en tones)

Descarregar dades



 20112010 »
 Nombre%Nombre%
Vegetals106.9205,25122.1865,67
Runes868.54042,62820.71738,10
Oli mineral2.6000,134.3000,20
Oli vegetal11.0000,547.2180,34
Ferralla68.5303,3692.9224,31
Bateries00,004160,02
Paper i cartró149.3587,33191.8128,90
Plàstics102.4005,0292.2904,28
Vidre pla21.4801,0531.3711,46
Piles3.4160,174.1790,19
Voluminosos577.10028,32611.14328,37
Dissolvents1.6750,082.0870,10
Fluorescents1.5350,082.0870,10
Frigorífics13.7530,674.0860,19
Pneumàtics6.3800,316.5600,30
Envasos lleugers9900,053.3280,15
Farmàcia800,00130,00
Tèxtil11.4000,5612.3400,57
Tòners2.4250,122.7600,13
Elèctric i electrònic74.1353,64125.0675,81
Aerosols8250,049170,04
Sòlids pastosos11.6210,5713.4700,63
Àcids200,00620,00
Altres especials1.7550,092.6640,12
Radiografies00,00--
TOTAL2.037.938100,002.154.098100,00

Font: Ajuntament de Girona. Àrea de Medi Ambient i Sostenibilitat