UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial
Ajuntament de Girona
L'Observatori - UMAT, Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial

Us trobeu a:   L'Observatori  »  Dades  »  Indicadors  »  Anuals

Indicadors anuals : Producció de residus a deixalleries segons tipologia

[ ]

Quantitat de residus generats a deixalleries per tipologia (en kg)

Descarregar dades



 20142013 »
 Nombre%Nombre%
Vegetals i verds261.3508,76224.2808,98
Runes1.143.19038,331.054.70042,21
Oli mineral3.4000,115.4000,22
Oli vegetal11.6900,399.6000,38
Ferralla i metalls55.9001,8732.0601,28
Bateries----
Paper i cartró172.1605,77146.5365,87
Plàstics128.2404,30119.6004,79
Vidre17.2200,5822.2800,89
Piles4.6820,163.9300,16
Mobles i voluminosos766.6900,58562.39022,51
Fluorescents2.2980,081.7680,07
Neveres i frigorífics19.1950,6413.0260,52
Pneumàtics9.4200,328.6800,35
Envasos----
Tèxtils16.5000,5514.1000,56
Tòners4.0350,142.9000,12
Electrodomèstics (raee)71.1442,3937.5111,50
Reactius laboratori2.3270,08--
Esprais/Aerosols9840,037610,03
Dissolvents1.9440,071.1980,05
Àcids4280,011610,01
Sòlids pastosos i bases12.3450,4112.5510,50
Medicaments i cosmetics--450,00
Altres res. especials7800,031.4300,06
Deixalleria de Sarrià de Ter276.2529,26223.5298,95
Radiografies----
TOTAL2.982.174100,002.498.436100,00

Font: Ajuntament de Girona. Àrea de Medi Ambient i Sostenibilitat


© 2015 Ajuntament de Girona  |  Unitat Municipal d'Anàlisi Territorial - Pl. del Vi, 1 - 17004 GIRONA - Tel. 972 419 417